Актуальні новини:


пʼятниця, 23 грудня 2011 р.

В случае, если физические лица - предприниматели заключают договора выполнения работ или оказания услуг с физическими лицами, такие договора не являются базой персональных данных и не подлежат государственной регистрации.

Фізичні особи-підприємці та самозайняті особи самостійно визначають чи володіють вони базами персональних даних у сенсі Закону України «Про захист персональних даних», далі - "Закон".

Законодавець поширив дію Закону на всі види діяльності, пов’язані зі створенням баз персональних даних та обробкою персональних даних у цих базах, за винятком такої діяльності, яка здійснюється:
  • фізичною особою - виключно для непрофесійних особистих чи побутових потреб,
  • журналістом - у зв’язку з виконанням ним службових чи професійних обов’язків,
  • професійним творчим працівником - для здійснення творчої діяльності.

Так, під час здійснення своєї професійної діяльності на адвокатів законодавством не покладено обов’язок ведення баз персональних даних клієнтів. Але, якщо адвокати формують справи на своїх клієнтів, які вони постійно оновлюють та підтримують в актуальному стані, такі справи є базою персональних даних та підлягають державній реєстрації

Нотаріуси можуть обробляти персональні дані своїх найманих працівників, клієнтів у базах персональних даних, однак, документи нотаріального діловодства та архів нотаріуса, визначені у статті 14 Закону України «Про нотаріат» не є базою персональних даних у сенсі Закону України «Про захист персональних даних» та не підлягають державній реєстрації.

Крім того, у випадку, якщо фізичні особи - підприємці укладають договори виконання робіт або надання послуг з фізичними особами, такі договори також не є базою персональних даних та не підлягають державній реєстрації.


Похожие материалы:

Немає коментарів :

Підписка на розсилку email: