Актуальні новини:


пʼятниця, 13 грудня 2013 р.

Последствия нарушения условий пребывания на 2-й группе единого налога

Чи має право фізична особа – підприємець – платник єдиного податку 2 групи залишитись на спрощеній системі оподаткування у наступному році, якщо у грудні 2013 року надав послугу суб’єкту господарювання, що перебуває на загальній системі оподаткування?

Відповідь: По-перше, відповідно до підпункту 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України фізична особа – підприємець – платник єдиного податку 2 групи має право надавати послуги лише платникам єдиного податку (юридичним особам та фізичним особам – підприємцям) та населенню. 

Отже, у 2013 році відбулось порушення законодавчих вимог для застосування спрощеної системи оподаткування. 

Відповідно до частини 5 підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Податкового кодексу такий платник повинен перейти на загальну систему оподаткування з першого числа місяця, наступного за податковим періодом, у якому здійснювалися «заборонені» види діяльності, тобто з 1 січня 2014 року. 

При цьому, дохід, отриманий від такої операції оподатковується за ставкою 15 %.
Заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування необхідно подати не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року). 

Разом з цим, платник має право залишитись на спрощеній системі оподаткування – для цього необхідно подати заяву на перехід на 3 (5) групу платників єдиного податку. 

Враховуючи, що Податковим кодексом установлений квартальний звітний період для платників єдиного податку 3 (5) групи, то з ІІ кварталу 2014 року підприємець буде мати можливість повернутися знову до 2 групи платників єдиного податку.

Джерело: ДПІ у Деснянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Похожие материалы:

Немає коментарів :

Підписка на розсилку email: