Актуальні новини:


середа, 21 травня 2014 р.

Исправление ошибки в реестре выданных и полученных налоговых накладных

Виправлення помилки в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних здійснюється методом «сторно» за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки.

Виправлення помилкових записів у Реєстрі не призводить до потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів. Отже, при виправленні помилки методом "сторно" до Реєстру одночасно вноситься два записи: помилковий запис із знаком «–» та правильний запис із знаком «+».

Метод «сторно» здійснюється шляхом зворотного запису на величину помилки в тому звітному періоді, у якому вона виявлена. При здійсненні такого зворотного запису платником податку:
  • в колонці 1 розділів I та/або II Реєстру зазначається порядковий номер запису;
  • в колонках 2 - 6 розділу I та/або колонках 2 - 7 розділу II Реєстру дублюються реквізити документа, кількісні показники якого сторнуються;
  • у відповідних колонках 7 - 12 розділу I та/або колонках 8 - 16 розділу II Реєстру кількісні показники зазначаються з відповідним знаком «+» чи «-».

При цьому, якщо виправлення помилки потребує подання платником податку уточнюючого розрахунку, то до виду документа додається літера «У» (наприклад: ПНПУ).

Крім того, звертаємо Вашу увагу, що запис щодо включення показників такого документа до уточнюючого розрахунку зазначається окремим рядком у рядку «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період» Реєстру.

Нагадуємо, що порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 №708, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.12.2013 за № 2118/24650.

Джерело: ДПІ Шевченківського району ГУ Міндоходів у м.Києві

Похожие материалы:

Немає коментарів :

Підписка на розсилку email: