Актуальні новини:


понеділок, 14 липня 2014 р.

Как налогоплательщикам с востока отсрочить представление деклараций и уплату налогов?

Чтобы воспользоваться этим механизмом, плательщики должны обратиться в органы доходов и сборов по месту нахождения с письменным заявлением

В Государственной фискальной службе заявили, что понимают ситуацию, в которой оказались предприниматели Донецкой и Луганской областей. «Налоговый кодекс не позволяет нам освободить их от налогов вообще. Но мы идем навстречу нашим гражданам на территориях, где действуют или действовали террористы. Они могут отложить срок подачи деклараций и уплаты налогов, а в случае необходимости и списать налоговый долг как безнадежный», - сказал Игорь Билоус.

По словам главы ведомства, такое право регламентировано Налоговым кодексом Украины в случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы, к которым относятся в частности, угроза войны и террористические акты.

Чтобы воспользоваться этим механизмом, плательщики должны обратиться в органы доходов и сборов по месту нахождения с письменным заявлением о продлении предельных сроков.

Заявление нужно подать в течение 30 календарных дней, следующих за днем окончания действия таких обстоятельств, в произвольной форме с кратким и четким обоснованием оснований с документальным подтверждением (предоставляется Торгово-промышленной палатой Украины по обращению плательщика).

В течение всего времени применения продленных предельных сроков налоговики не будут применять штрафные санкции за непредставление деклараций.

Если же налоговый орган уже начислил сумму штрафа до подачи заявления плательщиком, то такой налоговый долг признается безнадежным и списывается согласно определенного Налоговым кодексом порядка.

В такой же способ плательщики, у которых существует вероятность несвоевременной уплаты налогов и сборов, или вообще отсутствует возможность их уплаты, могут получить отсрочку денежных обязательств. Для инициирования отсрочки плательщики должны направить в орган доходов и сборов по месту своего учета или учета денежного обязательства письменное заявление по установленной форме, в котором обязательно указать суммы платежей, уплату которых он просит отсрочить, срок отсрочки, периоды уплаты таких платежей и т.п. Отсрочка предоставляется отдельно по каждому налогу, сбору, штрафной санкции, пене.

Налоговый долг налогоплательщиков, возникший вследствие форс-мажорных обстоятельств, может бытьсписан как безнадежный. Решение об этом принимает орган доходов и сборов при наличии соответствующего заявления налогоплательщика и оснований для такого списания.

Источник: Миндоходов

Похожие материалы:

1 коментар :

Анонім сказав...

Доброго дня, я керівник підприємства, що займається оптовою торгівлею на території України та за її межами. Вибачте, що не називаю свого прізвища, тому що хвилююсь за свою власну безпеку та безпеку свого бізнесу!
Але я вирішив висвітлити свої проблеми в засобах масової інформації, тому що не можу більше терпіти свавілля посадовців ДПА Вінницької області, а саме в кінці 2013 року завдяки вказаним посадовцям втратив значну суму коштів.
Так, не буду приховувати, з метою підписання одного з контрактів на продаж продукції, мені терміново стали потрібні готівкові кошти. Знайомий порадив мені звернутися до жінки на ім’я Світлана, яка зможе допомогти мені в даному питанні. Я передзвонив та домовився про зустріч, на якій Світлана повідомила мені, що в неї є фермерське господарстфво «Сіопт-Агро» (код 38373395), яке успішно працює у сфері надання фіктивного податкового кредиту. З її слів, успіх полягає в тому, що дане підприємство персонально контролює один з заступників ДПА у Вінницькій області Тишківський В.Т., за що також отримує свої відсотки. Після таких слів та такої гарантії, я погодився на співпрацю з Світланою. Мені спочатку дуже сподобалась співпраця, готівку мені привозили вчасно, без затримок, я також вчасно виконував свої зобов’язання – сплачуючи 7 % від перерахованих сум.
Через деякий час я знову зустрівся з Світланою та сказав, що маю намір продати свій бізнес у зв’язку з виїздом за кордон та повідомив, що через тиждень буде останній транш грошей. Як ми і домовились, через тиждень на розрахунковий рахунок «Сіопт Агро» я скинув понад 2 млн. грн., готівки мені привезли лише 800 тис. грн.. На телефонні дзвінки Світлана не відповідала і я особисто приїхав до Вінниці щоб знайти її. На четвертий день перебування в Вінниці, завдяки знайомим, що працюють у відповідних структурах (світ не без добрих людей), я знайшов її в одному з кафе м. Вінниці. Після довгої розмови, мені стало відомо, що всі мої кошти (понад 1 млн. грн..) отримав «гарант» моєї безпеки Тишківський В.Т., аргументуючи тим, що я працював під дуже малий відсоток, тому все потрібно перерахувати та сказала, що не радить мені копати глибше. Крім того, вона повідомила мені, що така доля настигла не мене одного, а й багатьох інших керівників різноманітних підприємств (ТОВ «Фруктовий світ», ПП «Аладея» та багато інших, назви яких я не запам’ятав).
Знову ж таки, пройшов час, я поцікавився у своїх знайомих, чи працює ще в податковій Тишківський В. Т., мені повідомили що так і навіть дуже успішно, що він вже майже півроку контролює імпорт машин та отримує за ці послуги космічні суми в іноземній валюті, займається покровительством фіктивних підприємств, що торгують податковим кредитом (наприклад ТОВ «Аллоха ОК» та багато інших).
Аналізуючи цю ситуацію розумію, що ухилився від сплати певних податків і готовий їх внести до бюджету, якщо буду впевнений що такі посадовці більше не будуть обіймати керівні посади в органах влади. Скажу всім читаючим так: майдан не змінив Україну, корупція надалі перемагає і поки такі люди як Тишківський В.Т. будуть при владі - не бачити нашій державі світлого майбутнього.
Даний лист скеровано до правого сектору, самооборони та люстраційного комітету!

Підписка на розсилку email: