Актуальні новини:


вівторок, 14 червня 2016 р.

Чи може ФОП групи 2 надавати послуги з переробки давальницької сировини суб’єкту господарювання на загальній системі?

Податківці роз’яснили наступне питання: «Чи є порушенням умов застосування спрощеної системи оподаткування виготовлення ФОП — платником єдиного податку групи 2 продукції з давальницької сировини суб’єкта гсподарювання, який перебуває на загальній системі?».
Відповідно до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) платники єдиного податку групи 2 — це фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умов, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 грн.
Згідно з п.п. 14.1.41 ст. 14 ПКУ давальницька сировина — сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб’єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб’єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, з подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі.
Тобто
виготовлення фізичною особою – платником єдиного податку групи 2 продукції з давальницької сировини суб’єкта господарювання, який перебуває на загальній системі, є порушенням умов застосування спрощеної системи оподаткування, оскільки операції з виробництва такої продукції є за своєю суттю операціями з надання послуг замовнику.


Похожие материалы:

Немає коментарів :

Підписка на розсилку email: